Front-end Developer

Cerinte si detalii despre job.

Candidatul ideal

Experienta de lucru cu JavaScript ES6+, Typescript, HTML si CSS.

Trebuie sa cunoasteti librarii populare folosite in dezvoltarea unei aplicaiti Web cu React, precum: React-Router, Redux, React hooks, TailwindCSS.

Experienta cu REST APIs pentru a conecta o aplicatie web cu diferite servicii pe partea de back-end.

Cunostinte cu modalitati moderne de autentificare, precum JSON Web Token.

Experienta de lucru cu tool-uri pentru front-end, precum Babel, Webpack, Vite, NPM.

Experienta cu framework-uri precum Angular sau Vue.js este un plus.

Capabilitatea de a scrie un cod curat, citibil si usor de intretinut.

Intelegerea conceptelor de baza in dezvoltarea unei aplicatii scalabile.

Experienta cu tool-uri de code management precum Git.

Mentinerea unei comunicari active cu clientul pentru a intelege cerintele sale si a le transpune in cod.

Cunostiinte avansate de limba engleza, atat scris cat si vorbit.

Intelegerea conceptelor complexe folosite in rezolvarea diferitelor probleme.

Responsabilitati

Analizarea cerintelor si proiectarea de noi functionalitati ale aplicatiilor web.

Proiectarea, scrierea si mentinerea unui cod eficient.

Asigurati performanta si calitate prin produsul livrat.

Identificati posibilile bug-uri si erori, incercand sa gasiti solutii optime pentru a rezolva aceste probleme in cel mai scurt timp posibil.

EXCELENȚĂ ÎN IT,LA DISPOZIȚIA TA

Suntem aici pentru a te ajuta. Fie că te interesează un serviciu anume, că te confrunți cu probleme de natură tehnică sau că dorești o sesiune de consultanță în vederea stabilirii unei strategii, nu ezita să ne contactezi. Vom analiza situația detaliat și vom identifica împreună cele mai bune soluții IT pentru afacerea ta.

Contactează-ne pe e-mail

Contactează-ne telefonic

COMPLETEAZĂ FORMULARUL